Diagnostyka boreliozy jest dość trudna. Obecnie żaden ze znanych nam testów nie jest w stanie w 100 procentach potwierdzić lub wykluczyć zakażenia.

http://www.fifa16download.pl/fifa-18-download-pobierz-na-pc/

Borelioza a badania krwi

Diagnostyka boreliozy nie jest prostaZwykle lekarz zaleca wykonanie badania serologicznego krwi, które polega na zbadaniu obecności we krwi przeciwciał IgM i IgG przeciw bakteriom Borrelia. Przeciwciała te mogą jednak pojawić się we krwi dopiero po kilku tygodniach od zakażenia, a wcześniej zlecony test da wynik fałszywie ujemny. Ponadto stężenie przeciwciał we krwi może być niskie mimo choroby, gdy bakterie przeniosą się do płynu stawowego lub centralnego układu nerwowego.

Badania boreliozy w Polsce

W Polsce najpopularniejszym testem na boreliozę jest test ELISA, który jednak jest wiarygodny jedynie w 30 procentach przypadków, gdyż często daje on wynik ujemny. Dokładniejszym badaniem jest test Western Blott – jego skuteczność określa się na 70 procent. Niestety, test ten jest wiarygodny dopiero po 3-4 tygodniach od ukąszenia, co sprawia, że borelioza rozwija się znacznie bardziej.

https://www.jeux-telechargement.fr/fifa-18-download/

Najdokładniejszym testem jest badanie polegające na poszukiwaniu we krwi, moczu, płynie stawowym bądź mózgowo-rdzeniowym DNA Borrelii. Badanie to wykonuje się jednak jedynie w kilku ośrodkach w Polsce. Jego wynik jest jednak wiarygodny już na kilka dni po ukąszeniu. Warto więc uważać na kleszcze, zamiast martwić się, że zostaliśmy ukąszeni.